Adopce na dálku

Vedení školyCharita

Od roku 2003 se celá naše škola každé září účastní projektu „Babí léto“. Vyrábíme dárky, které pak prodáváme, a získáváme tak finanční prostředky na podporu projektu „Adopce na dálku“. Do roku 2012 jsme podporovali našeho kamaráda Kantaraju, poté jsme do roku 2020 posílali peníze naší kamarádce Josně, ale i ta už školu dokončila a stala se z ní lékárnice.

Od roku 2020 vybíráme na studium našeho nového adoptivního chlapce z Indie, který se jmenuje Shreyas R a je mu pět let. Vybrané peníze mu posíláme přes Arcidiecézní charitu Praha do Vidyaranya Higher Primary School, aby mohl chodit do školy jako my. Děkujeme všem dětem a rodičům za podporu našeho nového kamaráda v Indii.

Shreyas R.je aktivní chlapec. Rád se učí anglickou abecedu a básničky. Baví ho kreslit a vybarvovat obrázky. Pomáhá mamince s jednoduchými domácími pracemi a chodí na menší nákupy. Ve volném čase si rád s kamarády hraje na zloděje a policisty. Má rád oslavy, kdy se sejde celá rodina a dodržují různé tradice. V budoucnosti by se rád stal vojenským důstojníkem.

Tatínek podniká jako elektrikář, ale sehnat pravidelnou práci není jednoduché. Někdy zůstane úplně bez příjmů. Většina elektrikářských prací je v rukou vedoucích staveb, kteří mají svoje vlastní zaměstnance. Maminka pracuje jako čistička arekových ořechů. Rodiče velmi podporují svoje děti ve studiu, aby měly lepší budoucnost a každý večer tráví společně čas u večeře. Vlastní malý domek, ale vzhledem k jejich nepravidelnému příjmu je pro ně těžké zajistit denní potřeby a zároveň vzdělání pro děti. Proto mu pomáháme my. 

Jak se má Shreyas?

11/2023Dopis od Shreyase
8/2023Dopis a fotka od Shreyase
11/2022 – Náš indický kamarád Shreyas může další rok chodit do školy. Děkujeme za krásné výrobky, přípravu i štědré příspěvky. Galerie Babí léto se vydařila a do školního zlatého prasátka jsme společně nasbírali částku 12.666,- Kč, kterou jsme odeslali přes Arcidiecézní charitu do Indie.
11/2022Dopis a obrázek od Shreyase
5/2022Dopis s fotkou od Shreyase
12/2021Dopis a fotka od Shreyase
12/2021Prodejní galerie Babí léto vynesla celkem 6.249,- Kč. Našemu kamarádovi v Indii posíláme roční splátku školného a zbytek penízků schováváme na příští rok. Pomáháme a to je fajn!
5/2021Dopis a obrázek od Shreyase
9/2020Dopis od Shreyase