Školička pro předškoláky

Kurz pro děti
Máte doma předškoláčka a chcete jej pomalu navyknout na školu? Pak je naše školička to pravé pro vás i vaše dítě.
Elektronická přihláška do kurzu školička ve školním roce 2024/2025
Image
Image

Školákem jednou týdně

Naše školička pro předškoláky nabízí vzdělávání zaměřené na jedinečné potřeby malých objevitelů. S pečlivostí a láskou pomáháme školáčkům rozvíjet jejich kognitivní, sociální a emocionální schopnosti. Ve školičce se děti rozvíjejí prostřednictvím pohybu, komunikace a zážitků. Podporujeme motoriku, rozvíjíme schopnosti navazování vztahů a učíme děti být sebejisté a samostatné. S příjemnou atmosférou a interaktivními metodami se zde vaše dítě seznámí s tělem, psychikou, společností, světem a dokonce i německým jazykem.

Připravte své dítě na úspěch ve škole a v životě. Zápis do naší školičky je prvním krokem k jeho perspektivní budoucnosti.

Záruka perspektivní budoucnosti

Proč si vybrat naši školu

Rodinná atmosféra


Vládne u nás útulná a přátelská atmosféra, kde se děti cítí jako doma. Naše škola je místem, kde se vytvářejí nezapomenutelné příběhy, přátelství a radost ze společných aktivit. 

Němčina už odmalička


Němčinu hravě učíme už ve školičce. Díky tomu můžeme zajistit dětem kvalitní jazykovou přípravu a bezproblémový přestup do první třídy. Ve třetí třídě přidáváme k výuce angličtinu.

Podpora bilingvních dětí


Přijímáme nejen děti s češtinou nebo němčinou jako mateřským jazykem, ale také děti cizinců s pobytem v Česku. Umožňujeme postup do vyšších tříd, doučování němčiny a individuální studijní plány.

Škola pro děti i rodiče


Stavíme na otevřené komunikaci, aktivně nasloucháme a připomínky reflektujeme. Pravidelně informujeme o dění na škole a čtyřikrát ročně se scházíme se zástupci rodičů na rodičovské radě.

Stabilní pedagogický sbor


Máme stabilní pedagogický sbor, díky kterému můžeme zajistit kvalitní výuku i rodinnou atmosféru na škole. Naši pedagogové spolu aktivně spolupracují a neustále se rozvíjejí a vzdělávají.

Moderní výukové metody


Dbáme na kvalitu výuky a rozvoj plného potenciálu žáků. Neustále sledujeme aktuality ve školství a zařazujeme moderní výukové metody. Pracujeme s Orffovou metodou, Hejného matematikou, projektovou výukou a využíváme formativní hodnocení.

Bezpečné prostředí


Na škole se děti cítí bezpečně. K problémům se stavíme čelem, nic nezametáme pod koberec a všechny případné problémy řešíme rychle a efektivně společně dětmi i s rodiči.

Návaznost školy


Školičkou výuka na naší škole pouze začíná. Děti mají možnost pokračovat do přípravné třídy, základní školy a dokonce i na Gymnázium Thomase Manna, jehož je naše škola zakladatelem.
To nejpodstatnější na jednom místě.
Nejdůležitější informace

Kdy se scházíme?

Každé úterý od 13:15 do 15:30
Výuka začíná 1. 10. 2024 a končí 27. 5. 2025

Kdo vede hodiny?

Děti provedou školičkou naši odborní pedagogové Jana Kratochvílová, Ivana Kundrátová, Lenka Svobodová, Lenka Hájková a Tomáš Kühlberger.

Jaká je cena školičky?

Školné je 12 000 Kč na rok. Nabízíme unikátní vzdělání s individuálním přístupem. Školné není náklad, ale investice – a to ta nejlepší, kterou můžete pro své děti udělat.

Co si vzít s sebou?

  • batoh (zvykáme si na aktovku) + klasický penál
  • trojboká tužka č.2 – 2 kusy
  • 10 celobarevných pastelek – ne dřevěné, hnědé – kontrolujte, zda jsou ořezané!!!! díky
  • malé lepidlo a nůžky s kulatou špičkou
  • desky – rychlovazač – 2kusy – podepsat a označit samolepkou (např. NJ = Křemílek)
  • lehkou svačinku + dostatek pití (prosíme do krabičky a kvalitní uzávěr lahve, NE jogurty)
  • pohodlné oblečení a přezůvky, oblíbeného plyšáka, kapesníky
Máte dotazy?

Zeptejte se nás


ZŠ německo-českého porozumění
Chabařovická 1125/4
182 00 Praha 8

Image

Mgr. Hana Nápravníková

ředitelka školy
+420 725 321 081
Názory těch nejpovolanějších

Co říkají rodiče našich žáků?


Přečtěte si, jak naši školu hodnotí ti nejpovolanější. Zjistěte, jak naši školu popisují rodiče, kteří k nám poslali své děti a jaké zkušenosti s námi mají naši bývalí žáci.
Více skutečných názorů
Image

Rastislav Ježovít

tatínek Adama a Nely

"Oceňuji velmi lidský, tolerantní, chápavý, vstřícný a individuální přístup a komunikaci učitelů a vedení školy. Atmosféra ve škole je příjemná, vedená ve stylu školy hrou, ze které si děti odnesou mnoho pěkných zážitků do života. Dvě z našich dětí chodí do základní školy a třetí tam určitě půjde."
Image

Andrea Novotná

maminka Jáchyma

"Velmi se mi líbí perfektní organizace výuky, výborná komunikace s vedením školy, učitelkou i vychovatelkou. Jáchym se do školy těší, ve třídě jsou skvělá parta, společně pracují na projektech a podnikají výlety nad rámec výuky. Školu ráda doporučuji dál, protože jsem skutečně nadšená, jak funguje."

Odpočítáváte se svým budoucím školákem dny do zápisu?

Zkraťte si čekání a přijďte na den otevřených dveří
Zjistěte termíny