Jak na zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku proběhl v termínu 2.-3.4.2024. Výsledky zápisu jsou zveřejněny na webu školy zde a na úřední desce. Možnost konzultace výsledků testů školní zralosti v kanceláři ředitelky školy bude v těchto termínech:

 • 9.4. 13 - 15 hod
 • 10.4. 8 - 10 hod
Jak na zápis
Image
Nesmíte promeškat

Důležité termíny

1.-31. 3. 2024

Vyplnění elektronické žádosti

2. 4. 2024

Zápis dětí

30. 4. 2024

Rozhodnutí o ne/přijetí

Podrobný postup

Jak na zápis

 • Vyplňte elektronickou žádost

  Formální částí zápisu je podání písemné žádosti o přijetí dítěte k základnímu vzdělání. Nejpozději do 31. března je nutné vyplnit elektronickou žádost. Elektronický formulář je k dispozici na webu školy. Žádost se podává elektronicky v průběhu celého března. Kopie odpovědí ve formuláři přijde rodiči do jeho e-mailové schránky. Následně je nutné vytisknutou kopii buď přinést s sebou na zápis nebo jedním z níže uvedených způsobů odeslat elektronicky či osobně na adresu školy.

 • Přijďte na ověřovací test

  Zápis dětí do prvního ročníku ZŠ NČP se koná 2. 4. 2024 od 14:00 do 18:00. Náhradní termín je 3. 4.2024, přesný čas sdělíme na vyžádání. V rámci zápisu naši pedagogové děti hravou formou provedou několika testy, aby zjistili, zda mají dostatečně rozvinuté schopnosti pro zvládnutí našeho vzdělávacího programu.

 • Zveřejnění výsledků

  Pořadí a seznam přijatých i nepřijetých uchazečů se dozvíte nejpozději 30. 4. 2024. Seznam přijatých i nepřijatých uchazečů (pod přiděleným registračním číslem) bude zveřejněn ředitelkou školy na úřední desce školy ZDE.

 • Smlouva o poskytnutí vzdělávání

  V případě přijetí dítěte, bude nutné se školou podepsat Smlouvu o poskytnutí vzdělání, bez které nelze žáka do prvního ročníku přijmout. Smlouvu je nutné uzavřít nejpozději do 5. 5. 2024. V případě, že tomu tak nebude, místo ve škole je postoupeno dalším zájemcům.

Image

Dokumenty ke stažení

Co rozhoduje
Jaká jsou kritéria přijetí?

Ve školním roce 2023/2024 otevíráme 2 třídy pro 54 dětí. Vzhledem k tomu, že nejsme spádovou školou, řídí se zápis na naši školou pravidly přijímacího řízení, které je bodováno.

Sdílení filosofie školy

Jedním z kritérií je sdílení filozofie školy v souladu s prioritami zakladatele školy, tj. česko- německá dvojjazyčnost, příslušnost k německé menšině nebo předškolní vzdělávání v NJ.

Dovednosti dítěte

Vzhledem k tomu, že kapacita tříd je omezená na 54 žáků, musíme děti také hravou formou provést testem zaměřeným na dovednosti, které bude potřebovat u nás ve škole.

Vztah rodiny ke škole

Máte už v naší škole či školce některé vaše dítko? V tom případě máte u zápisu oproti ostatním mírnou výhodu. 
Máte dotazy?

Zeptejte se nás


ZŠ německo-českého porozumění
Chabařovická 1125/4
182 00 Praha 8

Image

Mgr. Hana Nápravníková

ředitelka školy
+420 725 321 081
Názory těch nejpovolanějších

Co říkají rodiče našich žáků?


Přečtěte si, jak naši školu hodnotí ti nejpovolanější. Zjistěte, jak naši školu popisují rodiče, kteří k nám poslali své děti a jaké zkušenosti s námi mají naši bývalí žáci.
Více skutečných názorů
Image

Rastislav Ježovít

tatínek Adama a Nely

"Oceňuji velmi lidský, tolerantní, chápavý, vstřícný a individuální přístup a komunikaci učitelů a vedení školy. Atmosféra ve škole je příjemná, vedená ve stylu školy hrou, ze které si děti odnesou mnoho pěkných zážitků do života. Dvě z našich dětí chodí do základní školy a třetí tam určitě půjde."
Image

Andrea Novotná

maminka Jáchyma

"Velmi se mi líbí perfektní organizace výuky, výborná komunikace s vedením školy, učitelkou i vychovatelkou. Jáchym se do školy těší, ve třídě jsou skvělá parta, společně pracují na projektech a podnikají výlety nad rámec výuky. Školu ráda doporučuji dál, protože jsem skutečně nadšená, jak funguje."
Více skutečných názorů

Odpočítáváte se svým budoucím školákem dny do zápisu?

Zkraťte si čekání a přijďte na den otevřených dveří
Zjistěte termíny